Eksperyment w kuchni: kolor!

kuchnie poznan 5

W 2020 roku na szczególną uwagę zasługują dwa fronty: Easytouch 963 i Cascada 776.

Kuchnia to przestrzeń wypełniona bodźcami. Rodzaj oświetlenia, kolory, faktury użytych materiałów, wszystko komunikuje się z nami w bardzo sugestywny, aczkolwiek niewerbalny sposób. Zwróćmy uwagę, że nawet w najbardziej surowym i monochromatycznym wnętrzu każdy szczegół ma wpływ na nasze samopoczucie. Meble kuchenne tworzą domowe laboratorium smaku – przygotowywanie posiłków angażuje bowiem wszystkie dostępne nam zmysły.

Zmysł wzroku odgrywa istotną rolę podczas aranżowania wnętrza, podpowiadając w jaki sposób kolory wpływają na emocje. Organizując przestrzeń mieszkania, niekiedy bardzo świadomie, czasami jednak na zasadzie impulsu dobieramy desenie, które sprawiają, że czujemy się wyjątkowo przyjemnie. Jak się okazuje, barwy mogą mieć istotny wpływ na nasz sposób funkcjonowania.

Nobilia, tworząc gamę kolorystyczną frontów, bazuje głównie na jasnych tonacjach. Odcienie alpejskiej lub śmietankowej bieli, subtelna magnolia oraz, cieszący się od trzech lat ogromną popularnością, dekor satynowej szarości, stanowią główną bazę kolorystyczną niejednej kuchni.

Przez wiele lat to biel królowała we wnętrzach. Pomimo zmieniających się trendów nie można jej jednak odmówić istotnych walorów, które pozwalały na delikatną grę z naszymi zmysłami. Jak żaden inny kolor nadaje się do wizualnego powiększania wnętrz. Stanowiąc neutralne tło dla dodatków potrafi we wdzięczny sposób wycofać się na drugi plan aranżacji. Sprawdzi się także w mieszkaniach o mało atrakcyjnej ekspozycji okien, wzmacniając światło dzienne. Podobnie, szarość oraz czerń, pomagają wykreować wnętrze o ponadczasowym charakterze. Jest to bezpieczne rozwiązanie, które skomponowane z bielą oraz drewnem, stworzy harmonijną zabudowę kuchenną. Potrzeba kolorów jest jednak niejako wdrukowana w naszą naturę.

kuchnie poznan 2

Easytouch 963, blat Terrazzo szary, uchwyt 760

Niemiecka firma Nobilia stara się eksperymentować z paletą barw. Co roku pojawiają się nowe propozycje, których kolorystyka zdecydowanie odbiega od topowych dekorów. W 2020 roku na szczególną uwagę zasługują dwa fronty: Easytouch 963 i Cascada 776. W obu przypadkach mamy do czynienia z kolorami, które mogą świetnie funkcjonować jako główny motyw aranżacji kuchni na wymiar, i co najważniejsze: nie stanowią barwy pochodnej od bieli, czerni lub szarości.

kuchnie poznan 4

Cascada 776, blat Dąb Artisan, uchwyt 736

Zarówno rdzawy odcień Easytouch, jak i szałwiowy odcień Cascady dają możliwość stworzenia kuchni na wymiar o niebagatelnym wyglądzie. Dla projektantów, są także stymulującym bodźcem w pracy nad kuchnią na wymiar. Zawsze, z ciekawością obserwujemy reakcje naszych Klientów na nowe propozycje kolorystyczne.

Front Easytouch 963 był największym odkryciem ubiegłorocznych Targów Mebli Kuchennych Nobilia. Jego rdzawo-buraczkowy kolor może być motywem przewodnim kuchni tworząc wnętrze o zdecydowanym, mocnym charakterze. Spełni się także jako wyrazisty akcent kolorystyczny dopełniający aranżację zabudowy kuchennej.

kuchnie poznan 1

Easytouch 963 + Easytouch 961, blat Biały alpejski, uchwyt Line N

Matowy Easytouch z pewnością doda nam pewności siebie oraz odwagi. W przypadku tego koloru wystarczy umiejętnie zagrać bryłami, by kuchnia zyskała niebanalny wygląd. Easytouch świetnie sprawdzi się w towarzystwie głębokich szarości i czerni. Osoby preferujące bardziej przytulne wnętrza mogą ocieplić go dekorem Dębu Sierra i Dębu Artisan, lub zneutralizować Dębem Somerset.

kuchnie poznan 3

Easytouch 963, blat Dąb Somerset, uchwyt 600

Kuchnię klasyczną kojarzono do tej pory z jasnymi barwami dopełnionymi przyjemną strukturą drewna. Dekor dębu bardzo często odpowiada za przytulny nastrój aranżacji. Nobilia, odchodząc od dotychczasowej kolorystyki, wprowadza do kolekcji klasycznych frontów kolor szałwiowy.

kuchnie poznan 6

Cascada 776, blat Dąb Sierra, uchwyt 616

Subtelny odcień zieleni, kojarzony z naturą, jest idealną propozycją w momentach, gdy potrzebujemy chwili wyciszenia. Front Cascada docenią osoby, które zamiłowanie do sprawdzonych form umiejętnie łączą z chęcią odkrywania nowych obszarów. Zachowując szlachetny styl oraz elegancję wnętrza możemy sobie pozwolić na odrobinę oryginalności podczas doboru frontu ramowego.

kuchnie poznan 5

Cascada 776, blat Verso, uchwyt 509

Szałwiowa Cascada jest także świetną alternatywą dla osób szukających odprężenia po długiej pracy umysłowej. Jej delikatny, stonowany odcień z pewnością ukoi nerwy po ciężkim dniu. Szukając bardziej zdecydowanych połączeń możemy eksperymentować zestawiając Cascadę z czarnymi uchwytami oraz dodatkami o surowej fakturze. To od nas zależy jaki efekt końcowy osiągniemy. Pamiętajmy jednak, by po prostu czuć się dobrze w naszej kuchni.

Adres e-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

T: 784 486 658
T: 795 063 972
T: 784 487 928

Meble kuchenne Poznań, kuchnie Poznań, kuchnie na wymiar Poznań, meble kuchenne na zamówienie Poznań, projekty mebli kuchennych w Poznaniu. Nobilia.
Copyright © Art Design. All rights Reserved.