Kuchnia w kolorach ziemi

9

Prostota, harmonia, zamiłowanie do natury – to trzy filary (z naciskiem na hasło natura), wokół których będzie się kształtować kolejny trend w urządzaniu kuchni.

W czasach galopującego konsumpcjonizmu jesteśmy torpedowani ogromną ilością informacji, reklam i produktów, które mają nam zagwarantować iluzję życia szczęśliwego. Przesyceni docierającym i bodźcami coraz częściej odwracamy swój wzrok ku przyrodzie.

8

Kolory ziemi mają na nas zbawienny wpływ. Mogą wyciszyć emocje oraz wprowadzić spokój do wnętrza. Warto w tym momencie spojrzeć na zabudowę kuchenną jak na przestrzeń dobrze urządzonych brył, w których nie ma miejsca na zbędne dodatki. Filozofia zen, odwołująca się tak często do świata roślin, główny nacisk kładzie na osiągnięcie wewnętrznej równowagi.

5

W dobrze zaprojektowanej kuchni powinniśmy czuć harmonię gwarantującą właściwy przepływ powietrza i światła. Umiejętność gospodarowania bryłami mebli kuchennych okazuje się kluczowa. Funkcja użytkowa przedmiotów stanowi natomiast o ich być lub nie być we wnętrzu. Istotne jest przekazanie pierwszoplanowej roli teksturom i barwom nawiązującym do żywiołu jakim jest przyroda.

2

Oswajanie przestrzeni sugerujemy rozpocząć od wybrania struktur oraz zestawu barw. Kuchnia w kolorach ziemi to przede wszystkim paleta beży, brązów i szarości. Stonowane odcienie pozwalają uspokoić gonitwę myśli, a tekstury drewna i kamienia przenoszą nas na łono przyrody.Przytulne, koniakowe odcienie orzecha lub proste słoje dębu mają być wzorem, który delikatnie prowadzi nasz wzrok. Na ich tle rośliny doniczkowe będą symbolem bliskości z naturą.

7

Paletę barw warto dobierać kierując się zbliżoną tonacją dekorów. Piaskowe fronty kuchenne mogą nawiązywać do kamiennego blatu z beżowym żyłowaniem. Możemy je także zestawiać z ciemniejszymi o kilka tonów szafkami rozkładając akcenty pod kątem balansu pomiędzy zbliżonymi odcieniami.

3

Kuchnia na wymiar utrzymana w kolorach ziemi i estetyce zen to także odpowiednia gra światłem. Wpuszczając do wnętrza promienie słońca warto subtelnie je stłumić tak, by mogły delikatnie rozlać się po wnętrzu. Układ brył nabierze wówczas przyjemnej miękkości.

4

Decydując się na kolory ziemi w kuchni nie obawiajmy się nudy. W delikatne przejścia pomiędzy podobnymi tonacjami możemy wkomponować dekor o bardziej wyrazistym charakterze. Istotne jest, by wnętrze jako całość tworzyło harmonijny, spokojny układ.

6

Adres e-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

T: 784 486 658
T: 795 063 972
T: 784 487 928

Meble kuchenne Poznań, kuchnie Poznań, kuchnie na wymiar Poznań, meble kuchenne na zamówienie Poznań, projekty mebli kuchennych w Poznaniu. Nobilia.
Copyright © Art Design. All rights Reserved.